piątek, 28 września 2012

Chłodne odcienie turkusu


Zmysłowe światło zachodzącego słońca, kolory fal uderzających o piaszczysty brzeg - to idealna inspiracja do stworzenia makijażu, który równoważy połączenie ciepłych piaskowych barw z chłodnymi odcieniami turkusu. To letnie połączenie zachęca do eksperymentowania z kolorami. Taki makijaż nie tylko podkreśli opaleniznę ale także pomoże zabłysnąć w nadmorskich kurortach.

KROK 1 Twarz
- Nakładamy na twarz podkład. Ważny jest naturalny blask, dlatego z pudrem obchodzimy się ostrożnie, tak aby niektóre partie twarzy takie jak kości policzkowe mieniły się satynowym połyskiem. W skórę pod oczami delikatnie wklepujemy korektor rozświetlający.
KROK 2 Makijaż oka
- Ruchomą część powieki zabezpieczamy bazą pod cienie, aby przedłużyć ich trwałość oraz uwydatnić kolory. Na tą samą część nakładamy jasnobeżowy, złocisty cień rozprowadzając go w kierunku skroni.
- W zewnętrznym kąciku czarnym cieniem malujemy trójkąt od linii rzęs do załamania powieki rozcierając ją lekkim łukiem z kierunku środka oka.
- Następnie brązowo-miedzianym cieniem zacieramy granicę pomiędzy czarnym a jasnobeżowym cieniem. Tą samą kolejność kolorystyczną stosujemy przy dolnej powiece używając skośnego pędzelka. Dzięki temu z początku mocniejsza linia, naturalnie przejdzie w cieńszą.

 
- W wewnętrznym kąciku rozcieramy turkusowy pigment łącząc się z jasnobeżowym. Aby rozjaśnić i odświeżyć spojrzenie nakładamy w samym kąciku błękitny, połyskujący cień.
- Czarnym eyelinerem dokładnie obrysowujemy oko przy samej linii rzęs.
- Tuszem pogrubiającym mocno tuszujemy rzęsy.


KROK 3 Wykończenie i makijaż ust

- Kości policzkowe muśnięte pudrem brązującym podkreślą opaleniznę. Następnie pudrem rozświetlającym zaakcentujmy policzki rozświetlając przy tym część skroni. Idealnym podkreśleniem wykonanego makijażu jest subtelny kolor na ustach.

Ten artykuł pojawił się również w magazynie MakeUp Trendy :)Wykonawcy:
MakeUp: Karolina Zientek - www.facebook.com/karolinazmakeupartist
Foto: Tomasz Pluszczyk - www.facebook.com/t.pluszczyk
Modelka: Klaudia Danch


1 komentarz: